پلتفرم نامه!

پلتفرم نامه!

مقدمه 

شش مرحله برای چرخه عمر هر محتوایی در نظر می گیرند، که بسته به پلتفرمی که محتوا بر آن منتشر می شود، این چرخه عمر وضعیتی مخصوص خواهد داشت. حتما چرخه عمر برای پلتفرم های آنلاین، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است، به همین دلیل من در این نوشته تصمیم گرفتم پلتفرمی قدیمی اما خاطره انگیز و همچنین در وجوهی برتر و متفاوت را، مورد نوشتار قرار دهم!

 

من قصد نوشتن از پلتفرم نامه را دارم.

 

مرحله پیش تولید

انگیزه من از نوشتن نامه، این است که نامه ام به دستش برسد و ایده آلم این است که نامه ام را بخواند و کمالم این است نامه ای به من بنویسید و در نهایت سعادتم این است که او هم انگیزه ای مثل من داشته باشد.

 

مرحله تولید

محتوای من به شکل متن نوشته می شود، اما هدفش این است که علاوه بر خوانده شدن، با صدا و از زبان من شنیده شود، با چشم های من به آن نگریسته شود، با دست های من هر کلمه لمس شود و در نهایت با قلب من درک و فهم شود.        سپس در قلب مخاطبم بنشیند و کاری کند.

 

مرحله انتشار

وقتی که نامه را نوشتم، آن را تا می کنم و درون پاکتی کاهی می گذارم. سپس چند غنچه یاس از گلدان حیاط می دزدم و ضمیمه ی نامه می کنم. بعد از آن شخصا آن را به صندوق پستی خانه اش می اندازم.

(دوستان دقت کنند که ارتباط با حس شامه مخاطب، مزیت و تمایز پلتفرم انتخابی من است.)

 

مرحله ترویج محتوا

محمدرضا شعبانعلی از یک استراتژی سخن می گفت که در عصر حاضر آن را تنها استراتژی برای موفقیت و رشد و آرامش می دانست.

و آن چیزی بود به اسم Famous For Few. راستش من هم از این قانون (تری اف) پیروی می کنم، منتها با تعبیر دیگری: Famous For First

در واقع بیشترین سود من، شناخته شدن یا بهتر بگویم پذیرفته شدن از طرف اوست.

 

مرحله اصلاح و به روزرسانی محتوا

اصلاح و به روزرسانی در این پلتفرم، تا قبل از انتشار ممکن است و شاهدش صدها دفعه ای است که نامه را می نویسیم و در میانه، پاره اش می کنیم و پس از مچاله کردن، به دورش می اندازیم.

 

مرحله حذف و بازنشستگی محتوا

حذف محتوا در این پلتفرم فقط و فقط از طرف مخاطب ممکن است. پس مسئولیت این مرحله از گردن من آزاد می شود و به دوش اوست.

 

موخره

تمام صندوق های پست را خواهم خرید.

پست های مرتبط

بدون پست مرتبط یافت نشد.

3 comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *